Прегазен велосипедист во Охрид

4 копии

Вчера во 18.40 часот во СВР Штип било пријавено дека на регионалниот пат во близина на место викано „Киселица“ - Пробиштип, мотоцикл „томос АПН“, со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

46 годишен пешак од Прилеп завршил со тешки телесни повреди откако вчера во него удрило патничко моторно возило на патот Битола-Ресен. За случката од МВР ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Сообраќајка во која учествувале три возила се случила утрово на булеварот Партизански одреди, пред мостот Обединети нации, јавува Телма. Ова предизвика голем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис денеска во обраќање до јавноста предупреди дека земјата се соочува со најнеиздржелив топлотен бран од 1987 година, кога ...
сите 454 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прегазен велосипедист во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: