Скопјанец нападнат од пет лица поради недоразбирање во сообраќајот

Никос Аравантинос, личен телохранител на „кралот на Инстаграмот“, Дан Билзериан крвнички беше претепан од една група од 15 француско-алжирски туристи на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

На 26.06.2021 во 18,12 часот во СВР Охрид било пријавено дека во угостителски објект на плажа во Градиште С.К.(23) и С.К.(21) двајцата од Охрид физички го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

МВР соопшти дека вчера, во 20:30 часот во полициската станица Карпош, 47-годишниот Р.З. од Скопје пријавил дека околу 02:20 часот пред угостителски објект во ...
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи од Скопје расчисти четири кривични дела „насилство“ што се случиле изминатиот период на подрачјето на градот и приведе осум лица. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во денешната Тема на денот директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов кажа дека неговата изјава за успешно справување со пожарите се однесува само на пожарот во ...
сите 241 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 128 | | | веќе видена

По предлог на ДОМ, Владата на денешната седница ја разреши директорката на Државниот инспекторат за животна средина, Ана Петровска. Владата го назначи Сретен ...
сите 76 | | | веќе видена

По наредба на премиерот Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за справување со пожарите што избија на територијата на Република Македонија објави бугарската ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец нападнат од пет лица поради недоразбирање во сообраќајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: