Идните денови ќе знаеме за колку ќе поскапи струјата


13 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи се надева дека опозициските и сите останати пратеници во најбрзо време ќе ги донесат потребните законски ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Битиќи не очекува да се зголеми цената на струјата бидејќи ЕСМ понудила за 7 проценти пониска цена во споредба со минатата година. „Сепак, да ...
| | веќе видена | слични

Утре ќе се знае дали ќе поскапи цената на електичната енргија. Одлуката треба да ја донесе Регулаторната комисија, која при утврдување на новата цена ќе ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата предводена од СДСМ останува целосно посветена кон заштита и унапредување на животниот стандард на сите граѓани со континуирана имплементација на мерки ...
| | веќе видена | слични

За таа цел, донесена е одлука за намалување на данокот на додадена вредност за електрична енергија од 18 на 5 отсто од 1 јули годинава. Намалувањето на данокот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Владата предводена од СДСМ континуирано креира и реализира мерки и политики со кои го штити и зголемува животниот стандард на граѓаните, обезбедува повеќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Осврнувајќи се на одлуката за намалување на данокот на додадена вредност за електричната енергија од 18 на 5 отсто од 1 јули годинава, членот на Комисијата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис денеска во обраќање до јавноста предупреди дека земјата се соочува со најнеиздржелив топлотен бран од 1987 година, кога ...
сите 454 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Идните денови ќе знаеме за колку ќе поскапи струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: