Обновливи извори на енергија за работа на компаниите од источниот регион

Расте бројот на фабричките кровови што стануваат фотоволтаични централи. Сонцето се почесто е извор на енергија за производниот процес на компаниите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Маја Морачанин, претседателката на ДОМ, во Студио 24 истакна дека се залагаат за зелената такса бидејќи основниот принцип е „загадувачот плаќа“, затоа што нема ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Планот за затворање на јаглените и фосилните централи е димензиониран до 2028 година, а во зелениот план е предвидено да се инвестира во нови 1600 мегавати од ...
| | веќе видена | слични

Акцизата на дизелот од три денари сега се укинува и се заменува со три и пол денари еколошка такса. Акцизата веќе ја нема, а имаме еколошка такса со која ќе се ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 784 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 374 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала-Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 167 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена

„Сведоштво дека во изгорениот ковид центар во Тетово, наспроти тврдењата за бесплатното здравство на Заев и Филипче се барале пари за нега на пациент. Но она ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обновливи извори на енергија за работа на компаниите од источниот регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: