Состојба до 20.06.2021: 8 нови случаи од 3.265 тестирања

Руските власти објавија дека Москва и Санкт Петербург, двата града во кои се шири делта варијантата, имаа рекорден број на починати од Ковид-19 во еден ден, ...
| | веќе видена | слични

Четвртфиналниот натпревар на Европското првенство во фудбал, закажан за петок, 2 јули, во Санкт Петербург, ќе се игра во тој град и покрај рекордниот број на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Африка досега со коронавирус се заразени повеќе од 5,43 милиони луѓе. Според податоците на страницата ворлдметерс, 141.067 луѓе починале како резултат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градските власти во Москва соопштија дека 144 лица починале од коронавирус во главниот град на Русија во последните 24 часа, што е најголем број смртни случаи ...
| | веќе видена | слични

Москва евидентирала најмногу смртни случаи од почетокот на пандемијата „ковид-19“, бидејќи 114 пациенти починале, објави рускиот кризен штаб. Според кризниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ Сител повтори дека доколку кандидатот на СДСМ во Скопје, актуелниот градоначалник ...
сите 285 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 261 | | | веќе видена

Зачудува што премиерот и владата наместо да си ја работат својата работа, прифатија неразумна реторика дека поразот, или победата на локални избори треба да ја ...
сите 137 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 257 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојба до 20.06.2021: 8 нови случаи од 3.265 тестирања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: