Во 10 града во земјава нема заболени од Ковид-19, бројот на активни случаи падна на 351

Во 10 града во земјава нема активни случаи на Ковид-19. Кавадарци, Свети Николе, Ресен, Берово, Пробиштп, Богданци, Демир Капија, Пехчево, Македонска Каменица ...
| | веќе видена | слични

Во Африка досега со коронавирус се заразени повеќе од 5,43 милиони луѓе. Според податоците на страницата ворлдметерс, 141.067 луѓе починале како резултат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градските власти во Москва соопштија дека 144 лица починале од коронавирус во главниот град на Русија во последните 24 часа, што е најголем број смртни случаи ...
| | веќе видена | слични

Москва евидентирала најмногу смртни случаи од почетокот на пандемијата „ковид-19“, бидејќи 114 пациенти починале, објави рускиот кризен штаб. Според кризниот ...
| | веќе видена | слични

Денеска беа регистрирани четири нови позитивни случаи на ковид-19. Според податоците на Министерството за здравство, во моментов нема ниту еден активен случај ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Дури во 15 градови во земјава нема корона. Таму, според најновите бројки на задравствените власти, нема ниту еден активен случај на коронавирусот. Или, нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 595 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 438 | | | веќе видена

„Подготвени сме да седнеме и да разговараме за контролата на вооружувањето, разоружувањето, транспарентноста на воените активности, механизмите за намалување ...
сите 455 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во 10 града во земјава нема заболени од Ковид-19, бројот на активни случаи падна на 351

Од:
До кого (е-маил):
Порака: