Рикер доаѓа во Македонија - која е целта на посетата?

3 копии
7 копии

Амбасадорот на САД во Атина Џефри Пјат имал итна средба со грчкиот министер за надворешни работи Никос Дендијас која што бриселскиот медиум со силни врски со ...
| | веќе видена | слични

Папата Франциск в понеделник ќе го прими американскиот државен секретар,Ентони Блинкен, што е знак на затоплување на односите меѓу САД и Ватикан по бурното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По турнејата на Џо Бајден низ Европа таму се врати државниот секретар Ентони Блинкон, особено за неговата прва посета на Франција, каде се обиде да продолжи да ...
| | веќе видена | слични

Министрите за животна средина и енергија на Грција и Египет ја разгледуваат можноста за електрично поврзување на двете земји преку подводен кабел со голем ...
| | веќе видена | слични

НОВИОТ израелски министер за надворешни работи, Жаир Лапид е првиот официјален претставник кој ќе ги посети Обединетите Арапски Емирати, а посетата е закажана ...
| | веќе видена | слични

Новиот израелскиот министер за надворешни работи Јаир Лапид ќе биде првиот функционер на таа позиција којашто ќе ги посети Обединетите Арапски Емирати, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 175 | | | веќе видена

Подигнување на квалитетот на услугите во предучилишното образование и грижа што треба да доведе до поголеми образовни постигнувања, личен развој и социјална ...
сите 213 | | | веќе видена

Членовите на семејства на жртвите во тетовската модуларна болница денеска даваат исказ во тетовското јавно обвинителство. Нема детали, дали меѓу нив има и дел ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рикер доаѓа во Македонија - која е целта на посетата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: