Дали Владата ќе ги ограничи цените на производите по најавеното поскапување на горивата и струјата?


Потрошувачката кошничка надмина 34.000 денари. За основна живеачка на едн просечно семејство минатит месец биле потребни 200 денари повеќе споредено со еден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За овие четири години, СДСМ презеде низа одлучни чекори кои донсеа еднаквост, интеграција, напредок, но и подобар економски стандард за сите, порача вечерва ...
| | веќе видена | слични

Заборавивме дека пред четири години минималната плата беше 9.000 денари, беше потценета, денес таа е 15.284 денари, тоа е минимална плата, но таа минимална ...
| | веќе видена | слични
6 копии
10 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев континуирано спроведуваат ефикасни економски мерки, кои резултираат со економски раст и развој. Во изминатите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од владејачката партија се пофалија дека Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев во континуитет преземаат ефикасни економски мерки, кои резултираат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Владата ќе ги ограничи цените на производите по најавеното поскапување на горивата и струјата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: