Се огласи момчето кои го доби рекетот од Ѓоковиќ: Тоа нема цена, рекетот ќе го задржам


Одличното финале на Ролан Гарос во кое победи Новак Ѓоковиќ во пет сета, го одбележаа неколку моменти, а еден од нив беше невообичаената поддршка за српскиот ...
| | веќе видена | слични

А встралискиот тенисер Ник Кирјос пред стартот на третиот годинешен грен слем, Вимблдон, ја искористи можноста да го „пецне“ Новак Ѓоковиќ, велејќи дека имал ...
| | веќе видена | слични

На 28 јуни, по две години чекање, тргнува новото издание на најважниот и најпрестижниот турнир на светот – Вимблдон. Ник Кирjос се надева дека ќе се сретне со ...
| | веќе видена | слични

Контроверзниот австралиски тенисер, Ник Кирјос пред стартот на Вимблдон, неофицијалното тениско првенство кое започнува утре, упати нова провокација, овој пат ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот тенисер, Ник Кирјос продолжува со своите провокации кон најдобрите тенисери на денешницата. Тој вели дека е еден од ретките кои можат да го ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот најдобар тенисер на светот и човек кој одбележа една ера во историјата на овој спорт, Џон Мекинро верува дека Новак Ѓоковиќ може да ја комплетира ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 362 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Северна Македонија е првата земја што што се појавува, при пребарување за смртноста од КОВИД 19. Земјава е на врвот на сите листи по бројката на починати. Тоа ...
сите 182 | | | веќе видена

Подигнување на квалитетот на услугите во предучилишното образование и грижа што треба да доведе до поголеми образовни постигнувања, личен развој и социјална ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се огласи момчето кои го доби рекетот од Ѓоковиќ: Тоа нема цена, рекетот ќе го задржам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: