Затвореник од Старо Нагоричане пронајден мртов во затворот „Кшање“

4 копии
5 копии
4 копии
5 копии

На 26.06.2021 во 18,12 часот во СВР Охрид било пријавено дека во угостителски објект на плажа во Градиште С.К.(23) и С.К.(21) двајцата од Охрид физички го ...
| | веќе видена | слични

Во Тетово ноќеска се случило убиство, а тетовчанка сама се пријавила во полиција дека го сторила делото. СВР информира дека вчеравечер во 11.35 часот во 39 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска рече дека не размислува да даде оставка. Тој во изјавата на Зијадин Села, кој вчера од него побара оставка од морални причини, ...
сите 128 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 273 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 99 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затвореник од Старо Нагоричане пронајден мртов во затворот „Кшање“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: