‘ТОА ИСКУСТВО НЕМА ЦЕНА’: Конечно, се огласи момчето кое Новак го усреќи – откри што му рекол српскиот ас!


Момчето кое за многу кратко време се најде во центарот на вниманието конечно ја отвори душата.Љубителите на тенисот имаа можност да го проследат спектаклот во ...
| | веќе видена | слични

Рускиот тенисер Данил Медведев, не го криеше воодушевувањето од игрите на Новак Ѓоковиќ и изјави дека нема да биде изненаден доколку најдобриот светски тенисер ...
| | веќе видена | слични

А встралискиот тенисер Ник Кирјос пред стартот на третиот годинешен грен слем, Вимблдон, ја искористи можноста да го „пецне“ Новак Ѓоковиќ, велејќи дека имал ...
| | веќе видена | слични

На 28 јуни, по две години чекање, тргнува новото издание на најважниот и најпрестижниот турнир на светот – Вимблдон. Ник Кирjос се надева дека ќе се сретне со ...
| | веќе видена | слични

Контроверзниот австралиски тенисер, Ник Кирјос пред стартот на Вимблдон, неофицијалното тениско првенство кое започнува утре, упати нова провокација, овој пат ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот тенисер, Ник Кирјос продолжува со своите провокации кон најдобрите тенисери на денешницата. Тој вели дека е еден од ретките кои можат да го ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот најдобар тенисер на светот и човек кој одбележа една ера во историјата на овој спорт, Џон Мекинро верува дека Новак Ѓоковиќ може да ја комплетира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека прашањето за морална одговорност и за негова оставка станува банално. „СДСМ има квалитетни ...
сите 434 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

За 40% е намелена инциденцата на ширење на вирусот кај населението на ниво на цела држава со почетокот на училишната година, споредбено со ширење на вирусот во ...
сите 264 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

‘ТОА ИСКУСТВО НЕМА ЦЕНА’: Конечно, се огласи момчето кое Новак го усреќи – откри што му рекол српскиот ас!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: