ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ прво ги ограби граѓаните, покачи цена на струја, бензини и трошоци за живот, а сега ќе дели ваучери за патување


Власта на Заев со лопата го краде буџетот, а потоа со лажичка ги манипулира граѓаните. Откако го осиромашија народот со покачување на цената на струјата ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Кризниот данок кој што го воведува Зоран Заев за горивата и СДСМ од 4,13 денари директно им задира во џебот на граѓаните, ова денеска преку прес-конференција ...
| | веќе видена | слични

Владата предводна од СДСМ и премиерот Зоран Заев останува силно посветена на инвестиции во еколошки, обновливи извори на енергија. Во таа насока, еколошките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кризниот данок кој што го воведува СДСМ за горивата од 4,13 денари директно им задира во џебот на граѓаните, обвини портпраолот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. ...
| | веќе видена | слични

Се најавува нова собраниска блокада. Станува збор за измените на Законот за животна средина, со кои Владата воведува еколошка такса од околу 3,5 денари по ...
| | веќе видена | слични

Лично Зоран Заев со своите наметнати давачки од почетокот на мандатот, до сега, давачките за литар гориво ги им зголемено за 14 денари по литар. Повторно ќе ...
| | веќе видена | слични

„Македонските граѓани плаќаат енормно скапи горива, само за да го покријат задолжувањето и непродуктивните трошоци на оваа влада, а само во последната година ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев кој не знае да пишува и е неписмен, е неписмен и за економија, затоа имаме сиромаштија. Заев знае само да прави криминал. Заев не знае да работи. СДСМ е ...
| | веќе видена | слични

Џабе намалување на ДДВ на струја кога Заев краде од тендери и зголемува цена на горива за цели 4 денари за литар. Заев го зголеми долгот на државата на над 7 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 360 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 102 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Северна Македонија е првата земја што што се појавува, при пребарување за смртноста од КОВИД 19. Земјава е на врвот на сите листи по бројката на починати. Тоа ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ прво ги ограби граѓаните, покачи цена на струја, бензини и трошоци за живот, а сега ќе дели ваучери за патување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: