Во затворот „Кшање“ пронајден починат затвореник

2 копии
3 копии
3 копии

МВР соопшти дека вчера, во 20:30 часот во полициската станица Карпош, 47-годишниот Р.З. од Скопје пријавил дека околу 02:20 часот пред угостителски објект во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По информацијата во некои српски медиуми, дека патнички автобус на српска компанија кој превзеувал руски туристи бил каменуван и ограбен во Скопје, од МВР ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Автобус од Србија, кој превезувал руски туристи е каменуван ноќеска во строгиот центар на Скопје. Кон автобусот било фрлено со цигла, а пријавата во полиција ...
| | веќе видена | слични

Руските патувале во земјите од регионот – Србија, Црна Гора, Албанија и Македонија. По пристигнувањето во Скопје, автобусот бил паркиран во центарот на градот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Членовите на семејства на жртвите во тетовската модуларна болница денеска даваат исказ во тетовското јавно обвинителство. Нема детали, дали меѓу нив има и дел ...
сите 609 | | | веќе видена

По протестот во Тетово во кој се бараше одговорност за загинатите 14 лица во пожарот во модуларната болница, 5 лица завршија во осумдневен притвор. Блерим ...
сите 180 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

На дванаесетиот ден од пожарот во модуларната болница во Тетово, во кој животот го загубија 14-пациенти, прашањатаза оставка и морална одговорност за ...
сите 175 | | | веќе видена

Околу осум лица загинаа додека повеќе од десет се повредени во драмата на рускиот универзитет каде непознато лице отвори оган кон студентите и вработените, ...
сите 46 | | | веќе видена

Мминистерот за надворешни работи на новата црногорска влада, Ѓорѓе Радуловиќ. потврди дека Црна Гора нема да учествува во проектот „Отворен Балкан“, што го ...
сите 330 | | | веќе видена

Лионел Меси беше единствениот во тимот на ПСЖ кој вчера не се израдува на победата на францускиот шампион, во дербито со Лион, откако Покетино реши предвреме ...
сите 99 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во затворот „Кшање“ пронајден починат затвореник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: