Драматично расте бројот на заразени во Москва


Руските здравствени власти денеска соопштија дека е забележано рекордно ниво на смртност на дневно ниво како последица на Ковид-19. Во изминатите 24 часа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најмалку 30 отсто од вработените во Москва ќе бидат префрлени на работа од дома, според указот на градоначалникот на Москва Сергеј Собјанин објавен на неговата ...
| | веќе видена | слични

Русија имаше амбициозен план да вакцинира 30 милиони луѓе до средина на јуни, но остана покуса за една третина. Токму затоа, повеќето регионални влади низ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општинските службеници во Сан Франциско ќе бидат обврзани да се вакцинираат против коронавирусот, кога една од постојните вакцини ќе добие целосно федерално ...
| | веќе видена | слични

Русија регистрираше најмногу новозаразени со коронавирусот за еден ден и најголем број на смртни случаи од крајот на јануари. Властите пријавиле 20.182 нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драматично расте бројот на заразени во Москва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: