Анѓушев: Имав закани за „ФЕНИ“, дали мотивите на Тасева беа лукративни?

Универзитетскиот професор и бизнисмен Кочо Анѓушев, во интервју за најновиот број на неделникот Фокус , тврди дека трпел притисоци и дека добивал закани во ...
| | веќе видена | слични

Деновиве треба да се донесе одлука за покренување постапка или отфрлање на обвиненијата, изјави извор близок до Бранислав Лечиќ за „Мондо“ Обвинителството ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев: Имав закани за „ФЕНИ“, дали мотивите на Тасева беа лукративни?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: