ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ покачи цени на струјата, бензините и трошоците за живот, а сега ќе дели ваучери за патување


Власта на Заев со лопата го краде буџетот, а потоа со лажичка ги манипулира граѓаните. Откако го осиромашија народот со покачување на цената на струјата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

КАКО СЕ КРАДЕ И УНИШТУВА ЕСМ (поранешно ЕЛЕМ):– Раководството на ЕСМ (поранешно ЕЛЕМ), распишува тендер за ископ на јаглен и јаловина за цела календарска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најавите дека ќе ја блокираат еколошката такса, покажува дека во оваа ВМРО-ДПМНЕ ништо не е сменето, посочи денеска Стефан Васев од СДСМ.„Христијан Мицоски и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на Фејсбук повторно објави документи кои се поврзуваат со ЕСМ (поранешно ЕЛЕМ), овој пат за тендер за ископ ...
| | веќе видена | слични

Концептот „Македонија за сите луѓе“ е за крај на криминалот на Вице, Трајче и Зоки. 4 години ова фамилијарна тројка ја пустоши Македонија, криминалот, ...
| | веќе видена | слични

Почитувани граѓанки и граѓани, почитувани новинари, Во ВМРО-ДПМНЕ под раководство на Христијан Мицкоски нема никаква нова понуда, нов концепт. Наводните нови ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со документи објавени на Фејсбук открива според него, како се краде и уништува ЕСМ (поранешно ЕЛЕМ). ...
| | веќе видена | слични

Заев кој не знае да пишува и е неписмен, е неписмен и за економија, затоа имаме сиромаштија. Заев знае само да прави криминал. Заев не знае да работи. СДСМ е ...
| | веќе видена | слични

Голема е нервозата во ВМРО-ДПМНЕ затоа што на сите во белиот дворец им е јасно дека ги чека нов убедлив пораз на локалните избори. СДСМ и граѓаните го знаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на ЦУК Стојанчо Ангелов во Тема на денот на Сител телевизија изјави дека пожарот во Кочани се развил неочекувано, дека бил контролиран и не постоела ...
сите 317 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

Откако беше разрешена, од кабинетот на премиерот Заев велат дека Ана Петровска е квалитетен кадар и ќе и биде понудена функција во Министерството за животна ...
сите 65 | | | веќе видена

Вакцинираното лице има осум пати помала веројатност да се зарази од делта во споредба со невакцинирано лице и 25 пати помала веројатност да бидат ...
сите 501 | | | веќе видена

По наредба на премиерот Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за справување со пожарите што избија на територијата на Република Македонија објави бугарската ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ покачи цени на струјата, бензините и трошоците за живот, а сега ќе дели ваучери за патување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: