Санацијата на штипскиот Центар за култура ќе чини над еден милион евра

Новиот директор на Центарот за култура „Ацо Шопов"- Штип, Горан Трајков вели дека сега ќе се бараат пари преку Програмата на Министерството за култура, но и ...
| | веќе видена | слични

Над еден милион евра се потребни за целосна санација на штипскиот Центар за култура „Ацо Шопов", покажаа првичните пресметки на архитектите. Новиот директор на ...
| | веќе видена | слични

Околу еден милион евра се потребни штипскиот Дом на култура да го добие некогашниот сјај. Толку говорат првичните проценки, но за да се знае точната сума ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Научниците ни велат дека можеме да направиме сè што можеме додека не дознаеме повеќе за карактеристиките на омикрон. Да се ​​подготвиме за најлошото, ...
сите 613 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Главниот уредник на „Франс фудбал“, Паскал Фер, најави дека е можно Роберт Левандовски да добие „Златна топка“ за најдобар фудбалер во 2020 година. Оваа најава ...
сите 254 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Санацијата на штипскиот Центар за култура ќе чини над еден милион евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: