Заменик-помошникот државен секретар на САД Филип Рикер во Охрид ќе се сретне со Заев и Османи

Вашингтон, 19. јуни 2021 (InPress) – Заменик-помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија Филип Рикер, ќе го посети Охрид од први до трети јули, ...
| | веќе видена | слични

Папата Франциск в понеделник ќе го прими американскиот државен секретар,Ентони Блинкен, што е знак на затоплување на односите меѓу САД и Ватикан по бурното ...
| | веќе видена | слични

Париз – Франција и Германија предлагаат самит на Европската Унија со рускиот претседател Владимир Путин во обид за подобрување на односите, јавува новинската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По турнејата на Џо Бајден низ Европа таму се врати државниот секретар Ентони Блинкон, особено за неговата прва посета на Франција, каде се обиде да продолжи да ...
| | веќе видена | слични

Германија и САД покренаа заедничка иницијатива која ќе има за цел да го одржува во живот сеќавањето на Холокаустот и ќе им се спротивставува на оние кои ги ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар на САД Ентони Блинкен и германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас повикаа во Берлин за дополнителни напори во борбата против ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Држави и Германија заедно ќе се борат против негирањето на Холокаустот и против антисемитизмот, активност која според државниот секретар Ентони ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Северна Македонија е првата земја што што се појавува, при пребарување за смртноста од КОВИД 19. Земјава е на врвот на сите листи по бројката на починати. Тоа ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заменик-помошникот државен секретар на САД Филип Рикер во Охрид ќе се сретне со Заев и Османи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: