Во тек е вакцинација на бизнис заедницата, акција на Стопанската комора на Северна Македонија

Во тек е ревакцинација на бизнис заедницата, акција на Стопанската комора на Северна Македонија, која заедно со Стопанската комора на Србија, а во рамките на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Властите во Хонг Конг очекуваат половина од жителите на градот да бидат вакцинирани против Ковид-19 до август, изјави денеска министерката за здравство на Хонг ...
| | веќе видена | слични

Ниш е прв на списокот на градови во Србија според бројот на вакцинирани, односно со 61,3 проценти од возрасните имунизирани со првата доза и 53,31 процент од ...
| | веќе видена | слични

Американскиот регулатор на лекови го прошири списокот на предупредувања кои ја придружуваат употребата на вакцините Фајзер-Бионтек и Модерна против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Единствено преостанато од клучните ограничувања што беа на сила е одржување на пропишаната социјална дистанца од еден и пол метар. Во случаи кога ова правило ...
| | веќе видена | слични

Од 11 јуни, повеќе од 1.200 случаи на миокардитис (перикардитис) беа пријавени во системот за несакани реакции на вакцините во САД (VAERS) со околу 300 милиони ...
| | веќе видена | слични

Според новите прописи, маските повеќе не мора да се носат на отворено, освен на места и настани каде што се собираат голем број луѓе, односно каде што не е ...
| | веќе видена | слични

Во ШПАНИЈА денес, по повеќе од една година, беше укината една од најраните антипандемиски мерки – обврската да се носат маски на отворено – но и покрај ова, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанската министерка за здравство и социјална заштита, Огерта Манастирлиу, од вакциналнот пункт во приморскиот град Валона, објави отворени денови за масовна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 151 | | | веќе видена

По уште еден топол бран и високите температури, во понеделник, според најавите на српскиот метеоролог Ѓорѓе Ѓуриќ, се очекува пад на температурата за 10 ...
сите 417 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 371 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 182 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 262 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во тек е вакцинација на бизнис заедницата, акција на Стопанската комора на Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: