Палестина не ја сака израелската донација вакцини против Ковид-19

Палестинските власти го откажаа договорот со кој Израел требаше да донира најмалку еден милион вакцина против Ковид-19. Објаснувањето е дека вакцините „Фајзер“ ...
| | веќе видена | слични

Јапонските власти најавија дека ќе донираат 17 милиони дози вакцини Астра Зенека на азиските земји. Јапонскиот министер за надворешни работи Тошимитсу Мотеги ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Белата куќа објави план за дистрибуција на 55 милиони вакцини за Ковид-19 во странство, каде повеќето донирани дози ќе бидат испратени во земјите во Латинска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 310 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 302 | | | веќе видена

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 207 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 342 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 160 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Палестина не ја сака израелската донација вакцини против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: