Палестинците ќе добијат вакцини пред истечен рок, им ги дава Израел


Илјадници се собраа во Хеброн и Рамала. Вчера илјадници луѓе се собраа на погребот на 44-годишниот Нисар Банат. Банат почина во четвртокот во близина на Хеброн ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На погребот на познат активист, противник на палестинските лидери, кој почина за време на апсење, илјадници Палестинци денеска повторно побараа отстранување од ...
| | веќе видена | слични

Илјадници Палестинци го следеа ковчегот на Низар Банат низ градот Хеброн на Западниот брег, некои од нив извикуваа: „Луѓето сакаат пад на режимот“ и „Абас, оди ...
| | веќе видена | слични

Израел денес ублажи дел рестрикциите за извоз од појасот Газа, еден месец по завршувањето на 11-дневната војна помеѓу нивната војска и исламските екстремисти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот израелски премиер Нафтали Бенет го предупреди палестински Хамас дека израелското трпение е истечено и дека повеќе нема да толерира никакво насилство од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 907 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 312 | | | веќе видена

Заврши расправата за предлог-измените на Законот за работни односи на Комисијата за европски прашања. Потпретседателката на комисијата Арта Биљали Зендели вели ...
сите 277 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 346 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Палестинците ќе добијат вакцини пред истечен рок, им ги дава Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: