Од 1 јули ќе се зголеми еколошката такса за горивата на 3,5 денари за литар, нови цени и нов удар по стандардот


Зголемената еколошката такса за горивата негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. На светската берза расте цената на суровата нафта, а на домашен терен ...
| | веќе видена | слични

Македонците со својата плата можат да купат најмалку бензин во регионот. Бројките покажуваат дека со 462 евра просечна заработка се купуваат 402 литри гориво. ...
| | веќе видена | слични

Загадувачот плаќа ама и државата му враќа. Транспортерите се чувствуваат изневерени од Владата. Велат инвестираат во камиони со високи еколошки стандарди, а ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Кризниот данок на Заев од 4.13 денари врз горивата трајно ќе ја зголеми цената на горивата и со тоа новите давачките кои ги наметна лично Зоран Заев и лично ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев останува силно посветена на инвестиции во еколошки, обновливи извори на енергија. Во тој правец, еколошките ...
| | веќе видена | слични

Виси воведувањето еколошка такса од 1 јули. Измените во Законот за животна средина лесно го поминаа владиниот филтер, но опозицијата не сака да ја гласа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еколошките такси се неизбежен дел од политиките за здрава и чиста животна средина.Преку нив се поттикнува користење на поеколошки енергенси во секојдневнието, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ, кои во сред пандемија со коронавирусот блокираа носење антикризни мерки среде корона, кои блокираа и се уште го блокираат Законот за изградба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од 1 јули ќе се зголеми еколошката такса за горивата на 3,5 денари за литар, нови цени и нов удар по стандардот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: