Вредни се како мравки, со години не заминале на одмор, а сега имаат и нова мака


Многу македонски земјоделци иако вредно работат, со години не заминале на годишен одмор. Имаат премногу работа, но и финансиската немоќ си го право своето. ...
| | веќе видена | слични

Македонците со својата плата можат да купат најмалку бензин во регионот. Бројките покажуваат дека со 462 евра просечна заработка се купуваат 402 литри гориво. ...
| | веќе видена | слични

Загадувачот плаќа ама и државата му враќа. Транспортерите се чувствуваат изневерени од Владата. Велат инвестираат во камиони со високи еколошки стандарди, а ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Кризниот данок на Заев од 4.13 денари врз горивата трајно ќе ја зголеми цената на горивата и со тоа новите давачките кои ги наметна лично Зоран Заев и лично ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев останува силно посветена на инвестиции во еколошки, обновливи извори на енергија. Во тој правец, еколошките ...
| | веќе видена | слични

Виси воведувањето еколошка такса од 1 јули. Измените во Законот за животна средина лесно го поминаа владиниот филтер, но опозицијата не сака да ја гласа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еколошките такси се неизбежен дел од политиките за здрава и чиста животна средина.Преку нив се поттикнува користење на поеколошки енергенси во секојдневнието, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ, кои во сред пандемија со коронавирусот блокираа носење антикризни мерки среде корона, кои блокираа и се уште го блокираат Законот за изградба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека прашањето за морална одговорност и за негова оставка станува банално. „СДСМ има квалитетни ...
сите 434 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

За 40% е намелена инциденцата на ширење на вирусот кај населението на ниво на цела држава со почетокот на училишната година, споредбено со ширење на вирусот во ...
сите 264 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вредни се како мравки, со години не заминале на одмор, а сега имаат и нова мака

Од:
До кого (е-маил):
Порака: