Еколошка такса - дополнителен арач или нужност


Дезинтеграцијата на Југославија можеше да се избегне со брза европска перспектива, проценуваат експертите за Балканот. Распадот на Југославија пред 30 години ...
| | веќе видена | слични

Консензуалното одлучување ја претвора Унијата во нефункционален систем Последните реакции на разочараност и наводното неразбирање на позициите на Бугарија во ...
| | веќе видена | слични

Со тригодишното искуство од потпишувањето на Преспанската спогодба и поминатите четири години од постоењето на Договорот за добрососедство со Бугарија, не може ...
| | веќе видена | слични

Двете држави можат ефикасно да го залепат скршеното, но штетата е направена и на народите им е потребно силно емоционално лепило, наместо националистичко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многупати повторената констатација на Комисијата на ЕУ дека на земјите на Западен Балкан местото им е во Унијата без конкретни резултати е неисполнување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еколошка такса - дополнителен арач или нужност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: