Девет Палестинци повредени, десет уапсени во судир со полицијата во Ерусалим


Девет Палестинци се денеска повредени, а десет се уапсени во судир со израелската полиција во источниот дел на Ерусалим. Околу илјада Палестинци се собраа ...
| | веќе видена | слични

Илјадници се собраа во Хеброн и Рамала. Вчера илјадници луѓе се собраа на погребот на 44-годишниот Нисар Банат. Банат почина во четвртокот во близина на Хеброн ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На погребот на познат активист, противник на палестинските лидери, кој почина за време на апсење, илјадници Палестинци денеска повторно побараа отстранување од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Илјадници Палестинци го следеа ковчегот на Низар Банат низ градот Хеброн на Западниот брег, некои од нив извикуваа: „Луѓето сакаат пад на режимот“ и „Абас, оди ...
| | веќе видена | слични

Израелската армија спречи напад со нож денес во населбата icичар во северниот дел на Западниот брег, а „Ерусалим пост“ тврди дека напаѓачот бил Палестинец и ...
| | веќе видена | слични

Протестите наречени „Ноќно вознемирување“ јужно од Наблус имаат за цел да го запрат рапидниот раст на населбите за доселеници, што започна на почетокот на мај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов конфликт помеѓу Палестинците и Евреите, кои синоќа едни на други фрлале камења, столици, пиротехнички средства во Ерусалим. Групите на еврејското население ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Советот на ЕУ, Шарл Мишел вели дека францускиот предлог е најблиску до шансата Северна Македонија да ги отвори пристапните преговори со ЕУ. На ...
сите 976 | | | веќе видена

Синдикатот не се откажува од битката за повисоки плати за вработените во јавниот сектор. За утре подготвува 14 столчиња за пратениците од Собранииската ...
сите 331 | | | веќе видена

Секогаш кога ќе се преговара зад завесата и надвор од очите на јавноста, Македонија губи. Секогаш, буквално секогаш, тоа се случува, така и овој пат, изјави ...
сите 540 | | | веќе видена

Лидерите на НАТО на самитот во Шпанија, на последниот ден од самитот кој вклучува одобрување на нов стратешки концепт за алијансата, во кој се именуваат ...
сите 260 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета во општина Гази Баба одговарајќи на новинарско прашање зошто пратениците од ...
сите 117 | | | веќе видена

Малолетник од Битола се сомничи дека извршил обљуба врз негова роднина-малолетничка соопшти полицијата. Имено денеска во раните утрински часови односно околу ...
сите 343 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 72 | | | веќе видена

Претседателот Џо Бајден рече дека одлуката на Врховниот суд со која се става крај на уставното право на абортус е „дестабилизирачка“ и дека поддржува промена ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девет Палестинци повредени, десет уапсени во судир со полицијата во Ерусалим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: