УКЛО и Криминалистичко-полицискиот универзитет од Белград потпишаа Договор за соработка

Договор за соработка денеска во Белград потпишаа Криминалистичко-полицискиот Универзитет од тој град и Универзитетот „Св. Климент Охридски“ – Битола. Домаќин ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Народната банка и Економскиот факултет – Скопје при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје ја засилуваат соработката со заеднички вложувања во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со предложениот ребаланс на буџет се издвојуваат 2,7 милијарди евра за инвестиции во човечки капитал, односно во образование, здравство и социјална заштита, ...
| | веќе видена | слични

Ваквата се состојба се очекува да се подобри со тоа што бизнис секторот ќе учествува во креирање на наставната програма со што се очекува студентите да бидат ...
| | веќе видена | слични

На 22 април 2021 година во хотел Александар Палас во Скопје се одржа Конференцијата со наслов „Високото образование и бизнисот-заеднички предизвици и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Универзитетот „Св. Климент Охридски“-Битола и Стопанската комора на Република Северна Македонија се организатори на еднодневната Конференцијата „Високото ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бизнис секторот ќе се вклучи во креирањето на наставните програми на студентите, со цел тие да се стекнат со потребна стручност и компетентност за да можат да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за образование и наука го продолжува дијалогот со бизнис заедницата, а факултетите ќе бидат активно вклучени во процесот на приближување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 453 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 144 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и поставување на подобри основи како ...
сите 191 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 114 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нови случаи на Ковид-19: Скопје – ...
сите 293 | | | веќе видена

Зошто тв дуелите, се толку интересни за гледачите, а толку важни за партиските поддржувачи? Зошто се толку фасцинантни за јавноста, иако политичарите како Заев ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УКЛО и Криминалистичко-полицискиот универзитет од Белград потпишаа Договор за соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: