Стоилковски: СДСМ и ДУИ бегаат од носење на Декларација за заштитата на македонските идентитетски одредници, културата и јазикот


Одговарајќи на новинарски прашања за заклучоците на комисијата за надворешна политика во однос на усвојување на Декларација од Собранието, портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

МОН го објави, па го сокри изборот на ментори во училиштата. За тоа има неколку причини, но најголемата е тоа што токму во училиште во Карпош е избран токму ...
| | веќе видена | слични
3 копии

МОН го објави, па го сокри изборот на ментори во училиштатa, коментира на својот Фејсбук профил портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски. -За тоа има неколку ...
| | веќе видена | слични

Сега кој лаже? Нели немало предлог? Владата "демантираше" и нарекуваше "штетни" информациите дека имало конкретен предлог, денеска Заев го пренесуваат дека ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ова е видео колаж од изјави во однос на Македонија и Бугарија, којшто завршува со она коешто стигна од Бугарија како информација испратена од како што велат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта и натаму го крие предлогот кој Заев му го однесе на Јанев во Софија, обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата стравуваа дека станува збор за ново ...
| | веќе видена | слични

Оптимизмот за одржување на првата меѓувладина конференција за Северна Македонија сведен на минимум. И по средбата на македонската делегација во Софија минатата ...
| | веќе видена | слични

Владава како соопштение ја пушти истата информација од вчера како реакција на пресот на ВМРО-ДПМНЕ за пишувањата во Бугарија дека Заев понудил пет предлози за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Венко Филипче и Зоран Заев наместо да си дадат оставки тие дефокусираат и апсат луѓе кои што мирно протестираа, одговори портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче ...
сите 205 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нови случаи на Ковид-19: Скопје – ...
сите 568 | | | веќе видена

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 145 | | | веќе видена

Лекари, медицински персонал, роднини на жртвите даваа исказ пред обвинителите кои ја водат истрагата за трагедијата во тетовската болница. Дополнително се ...
сите 296 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и поставување на подобри основи како ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: СДСМ и ДУИ бегаат од носење на Декларација за заштитата на македонските идентитетски одредници, културата и јазикот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: