Повторно камења и гумени куршуми во Ерусалим, десетици Палестинци повредени и уапсени


Деветмина Палестинци се денеска повредени, а уште најмалку десетмина се уапсени, по судирите со израелската полиција во источниот дел на Ерусалим, најсилните . ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На погребот на познат активист, противник на палестинските лидери, кој почина за време на апсење, илјадници Палестинци денеска повторно побараа отстранување од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Илјадници Палестинци го следеа ковчегот на Низар Банат низ градот Хеброн на Западниот брег, некои од нив извикуваа: „Луѓето сакаат пад на режимот“ и „Абас, оди ...
| | веќе видена | слични

Израелската армија спречи напад со нож денес во населбата icичар во северниот дел на Западниот брег, а „Ерусалим пост“ тврди дека напаѓачот бил Палестинец и ...
| | веќе видена | слични

Протестите наречени „Ноќно вознемирување“ јужно од Наблус имаат за цел да го запрат рапидниот раст на населбите за доселеници, што започна на почетокот на мај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов конфликт помеѓу Палестинците и Евреите, кои синоќа едни на други фрлале камења, столици, пиротехнички средства во Ерусалим. Групите на еврејското население ...
| | веќе видена | слични

Девет Палестинци се денеска повредени, а десет се уапсени во судир со израелската полиција во источниот дел на Ерусалим. Околу илјада Палестинци се собраа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 514 | | | веќе видена

Во историјата на секоја држава, постојат клучни датуми, историски моменти и пресвртници кои влијаат врз иднината и развитокот на општеството и кои идните ...
сите 420 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно камења и гумени куршуми во Ерусалим, десетици Палестинци повредени и уапсени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: