Реконструиран главниот конак на Св. Пантелејмон

Со средства во износ од околу 1.6 милиони денари од Бирото за регионален развој на Министерството за локална самоуправа ќе се изврши санација на дотраената и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Над 120 ученици од основното училиште „Ристе Ристески“ во село Долно Косоврасти ќе можат да се вратат во училишните клупи од септември во целосно реновирани ...
| | веќе видена | слични

Општина Виница обезбеди финансиска поддршка од над 2,4 милиони денари преку Министерството за локална самоуправа, наменети за реконструкција на водоводот во ...
| | веќе видена | слични

Демир Капија, 21 јуни 2021 (МИА) – Со пари од Биро за регионален развој ќе се реконструира улица во Демир Капија, информираа денеска од демиркаписката локална ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 456 | | | веќе видена

Спогодбата за стабилизација и асоцијација (САА) со ЕУ, потпишана во 2001 година, ја поставува рамката за односите на Северна Македонија со Унијата и вклучува ...
сите 372 | | | веќе видена

 Алек Болдвин го прегрна сопругот на колешката што случајно ја застрела и уби на сет и наводно ќе се повлекува од јавноста. Во меѓувреме, работниците од ...
сите 129 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 273 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 148 | | | веќе видена

Продолжуваат партиските активности од кампањата за вториот круг од локалните избори што ќе се одржи в недела на 31 октомври. Денеска истекува рокот за ...
сите 487 | | | веќе видена

„Измислете прекршок и остранете го“, стои во најавата на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата која е закажана во 9,30 часот на која ќе бидат обелоденети кој е на ...
сите 75 | | | веќе видена

Трите комисии кои произлегоа од Преспанскиот договор и Договорот за добрососедство месечно не чинат нешто повеќе од 20.000 евра, покажуваат исплатите кои одат ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реконструиран главниот конак на Св. Пантелејмон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: