САД ќе ставаат на црна листа и лица во Грција што работат против Договорот од Преспа


Оние што работат против Договорот од Преспа и во држави надвор од Западниот Балкан, вклучувајќи ја и Грција, ќе може да се најдат на црна листа на САД. Ова за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи во врска со објавениот допис од страна на бугарското МНР вели дека писмото од бугарскиот министер за ...
| | веќе видена | слични

Шести октомври е новиот датум во кој земјата очекува некакво поместување на позициите со соседна Бугарија, брифираат владини извори за ТВ24. Во очекување на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Целосен договор треба да ги има решенијата од португалскиот предлог, дефиниран патоказ и зелено светло за почеток на преговорите. Тогаш двете страни сме ги ...
| | веќе видена | слични

Идеите на македонската Влада што ги објави бугарското МНР во насока за решавање на отворените прашања меѓу двете земји ќе станат обврска само доколку Бугарија ...
| | веќе видена | слични

Бескрајните и повторувачки разочарувања неминовно им ја отвораат вратата и ги охрабруваат евроскептиците, вели премиерот Зоран Заев и од европските лидери бара ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Писмото од бугарскиот министер за надворешни работи го гледам како дефинирање на патоказот кој е еден од трите елементи за заокружување на решението кое ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Според Министерството за надворешни работи на Бугарија македонската страна изразила подготвеност во најкратки рокови Скопје да потврди пред ОН дека името РСМ ...
| | веќе видена | слични

Обврски не се преземени. Во Софија воспоставен е отворен дијалог за позициите на двете страни во однос на прашањата. Ние разменувавме идеи за можни решенија по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Венко Филипче и Зоран Заев наместо да си дадат оставки тие дефокусираат и апсат луѓе кои што мирно протестираа, одговори портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче ...
сите 205 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нови случаи на Ковид-19: Скопје – ...
сите 568 | | | веќе видена

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 145 | | | веќе видена

Лекари, медицински персонал, роднини на жртвите даваа исказ пред обвинителите кои ја водат истрагата за трагедијата во тетовската болница. Дополнително се ...
сите 296 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и поставување на подобри основи како ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ќе ставаат на црна листа и лица во Грција што работат против Договорот од Преспа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: