Заев: Имаме исчекор – ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ


Имаме исчекор – ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ. На средбите во Софија го активиравме дијалогот и потврдивме дека сме за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Патот по кој треба да работи Македонија е дека Бугарија со блокадата ја поткопува европската архитектура. Апсурдноста на „билатералниот проблем“ да се решава и ...
| | веќе видена | слични

Ни премиерот Зоран Заев, ниту некој од Владата, ниту специјалниот пратеник Владо Бучковски во овој момент не треба да се одат во Бугарија, затоа што таму се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стојан Андов, поранешниот претседател на Собранието и искусен политичар му порача на премиерот Зоран Заев и на Владата дека во овој момент не треба да се оди ...
| | веќе видена | слични

Секој здраворазумен човек не може да разбере што Бугарија бара од Македонија. Претседателот Радев вчера даде една триумфалистичка популистичка изјава дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕУ и САД треба да го следат речникот на Румен Радев и на другите бугарски националисти, кои од тврдењата за „непочитување на Договорот“ од македонска страна и ...
| | веќе видена | слични

Според последните изјави кои што ги даваат актуелните бугарски челници во службената влада станува јасно дека и овој пат ќе мора за жал да поминеме низ истото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 445 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравј дека в о последните 24 часа се направени 5.759 тестирања, а ...
сите 281 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 151 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 174 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Имаме исчекор – ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: