МЗ: Вчера се аплицирани 7.720 вакцини


4 копии
2 копии

Според планот на министертсвото за здравство од 15 –ти наредниот месец вратите на вакциналните пунктови ќе бидат отворени за сите кои сакаат да се заштитат од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче, кој за ова информираше на својот фејсбук профил, најави дека вакцинацијата во текот на следните денови ќе се одвива со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера попладне пристигнаа 100.620 дози вакцини Фајзер, преку КОВАКС механизмот. „Во текот на следните денови вакцинацијата ќе добие ново, забрзано темпо со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Попладнево пристигнаа 100.620 дози вакцини Фајзер, што ги купивме преку КОВАКС механизмот, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Со донација вредна 570 000 долари, Лабораторијата за микробиологија на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) го зголеми капацитетот, стана единствена во регионот ...
| | веќе видена | слични

До средината на јули сите 150.000 граѓани кои се пријавиле ќе добијат термин за вакцинација, најави Филипче. Тој информираше дека откако викендот ќе стигнат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 84 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 185 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Вчера се аплицирани 7.720 вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: