Пензија од три извора, дава поголема сигурност за пензионерските денови!

Време зa читање: 2 минути Сандра Кирков: „Времето е ресурс што не се обновува и не може да остане во наследство за разлика од парите.“ Сегашноста во моментов ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Во периодот од 06.06.2021 до 15.06.2021 година во пензиските фондови со кои управува Сава пензиско друштво а.д. Скопје пристигнати се ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Во соработка со Сава пензиско друштво а.д. Скопје , нашето работење значајно го насочуваме кон заштита на животната средина, со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата албанска опозициска партија, Демократската партија (ПД), Љуљзим Баша реагираше во врска со средбата во Скопје на македонскиот премиер ...
сите 458 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 107 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пензија од три извора, дава поголема сигурност за пензионерските денови!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: