Освен БОМБИ Израел и Палестина ќе разменуваат и ВАКЦИНИ


2 копии

Албанската министерка за здравство и социјална заштита, Огерта Манастирлиу, од вакциналнот пункт во приморскиот град Валона, објави отворени денови за масовна ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера биле вакцинирани вкупно 295.780 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле 6.418 граѓани, а се вакцинирале ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во земјава вчера пристигнаа 100.620 дози вакцини „Фајзер“ што Владата ги набави преку Ковакс механизмот. Министерот за здравство Венко Филипче, кој за ова ...
| | веќе видена | слични

Според планот на министертсвото за здравство од 15 –ти наредниот месец вратите на вакциналните пунктови ќе бидат отворени за сите кои сакаат да се заштитат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера попладне пристигнаа 100.620 дози вакцини Фајзер, преку КОВАКС механизмот. „Во текот на следните денови вакцинацијата ќе добие ново, забрзано темпо со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Попладнево пристигнаа 100.620 дози вакцини Фајзер, што ги купивме преку КОВАКС механизмот, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Со донација вредна 570 000 долари, Лабораторијата за микробиологија на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) го зголеми капацитетот, стана единствена во регионот ...
| | веќе видена | слични

До средината на јули сите 150.000 граѓани кои се пријавиле ќе добијат термин за вакцинација, најави Филипче. Тој информираше дека откако викендот ќе стигнат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 964 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека модифицираниот француско-бугарски предлог, за кој претседателот на Владата се изјасни дека е државнички, ...
сите 494 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Освен БОМБИ Израел и Палестина ќе разменуваат и ВАКЦИНИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: