Завршија реставраторските и конзерваторски работи на главниот конак во Свети Пантелејмон

Завршија реставраторските и конзерваторски работи на главниот конак во манастирскиот комплекс Свети Пантелејмон, во Горно Нерези. Општина Карпош целосно ја ...
| | веќе видена | слични

Со средства во износ од околу 1.6 милиони денари од Бирото за регионален развој на Министерството за локална самоуправа ќе се изврши санација на дотраената и ...
| | веќе видена | слични

Над 120 ученици од основното училиште „Ристе Ристески“ во село Долно Косоврасти ќе можат да се вратат во училишните клупи од септември во целосно реновирани ...
| | веќе видена | слични

Општина Виница обезбеди финансиска поддршка од над 2,4 милиони денари преку Министерството за локална самоуправа, наменети за реконструкција на водоводот во ...
| | веќе видена | слични

Демир Капија, 21 јуни 2021 (МИА) – Со пари од Биро за регионален развој ќе се реконструира улица во Демир Капија, информираа денеска од демиркаписката локална ...
| | веќе видена | слични

Над еден милион евра се потребни за целосна санација на штипскиот Центар за култура „Ацо Шопов", покажаа првичните пресметки на архитектите. Новиот директор на ...
| | веќе видена | слични

Околу еден милион евра се потребни штипскиот Дом на култура да го добие некогашниот сјај. Толку говорат првичните проценки, но за да се знае точната сума ...
| | веќе видена | слични

Новиот директор на Центарот за култура „Ацо Шопов"- Штип, Горан Трајков вели дека сега ќе се бараат пари преку Програмата на Министерството за култура, но и ...
| | веќе видена | слични

Заврши реконструкцијата на базенот за физикална терапија во Специјалната болница за трауматологија „Свети Еразмо“ во Охрид. Конечно се создадени соодветни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 281 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе објави нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и ...
сите 189 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 274 | | | веќе видена

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 113 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 55 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршија реставраторските и конзерваторски работи на главниот конак во Свети Пантелејмон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: