Завршија реставраторските и конзерваторски работи на главниот конак во Свети Пантелејмон

Завршија реставраторските и конзерваторски работи на главниот конак во манастирскиот комплекс Свети Пантелејмон, во Горно Нерези. Општина Карпош целосно ја ...
| | веќе видена | слични

Со средства во износ од околу 1.6 милиони денари од Бирото за регионален развој на Министерството за локална самоуправа ќе се изврши санација на дотраената и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Над 120 ученици од основното училиште „Ристе Ристески“ во село Долно Косоврасти ќе можат да се вратат во училишните клупи од септември во целосно реновирани ...
| | веќе видена | слични

Општина Виница обезбеди финансиска поддршка од над 2,4 милиони денари преку Министерството за локална самоуправа, наменети за реконструкција на водоводот во ...
| | веќе видена | слични

Демир Капија, 21 јуни 2021 (МИА) – Со пари од Биро за регионален развој ќе се реконструира улица во Демир Капија, информираа денеска од демиркаписката локална ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над еден милион евра се потребни за целосна санација на штипскиот Центар за култура „Ацо Шопов", покажаа првичните пресметки на архитектите. Новиот директор на ...
| | веќе видена | слични

Околу еден милион евра се потребни штипскиот Дом на култура да го добие некогашниот сјај. Толку говорат првичните проценки, но за да се знае точната сума ...
| | веќе видена | слични

Новиот директор на Центарот за култура „Ацо Шопов"- Штип, Горан Трајков вели дека сега ќе се бараат пари преку Програмата на Министерството за култура, но и ...
| | веќе видена | слични

Заврши реконструкцијата на базенот за физикална терапија во Специјалната болница за трауматологија „Свети Еразмо“ во Охрид. Конечно се создадени соодветни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев по денешниот настан во Министерството за одбрана, одговарајќи на новинарски прашања околу најавата дека од учебниците и од спомениците ќе ...
сите 257 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 420 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 310 | | | веќе видена

Во интервју за австрискиот весник „Стандард“ на прашањето за бугарското вето на пристапните преговори за Северна Македонија во ЕУ и можниот излез од оваа ...
сите 199 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 174 | | | веќе видена

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршија реставраторските и конзерваторски работи на главниот конак во Свети Пантелејмон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: