Одлуката за истечените пасоши важи само до граница, никој не може да гарантира за надвор!


Зоран Заев Македонија ја претвори во држава во којашто предност има режимот на мафијата, а сите други се граѓани од втор ред, рече на денешната ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи мината недела ги информираше граѓаните на Република Северна Македонија дека согласно Законот за изменување и дополнување на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Со владата на Заев Македонија тоне. Поради нивната неспособност граѓаните не може да ги добијат основните услуги од државата. Граѓаните не може да извадат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Првиот човек на полицијата Оливер Спасовски одговарајќи на пратеничко прашање информираше за датумот на новите пасоши на кои ќе го пишува името Северна ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, на собраниската седница, одговарајќи на пратеничко прашање рече дека нема застој во издавањето лични ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката од редовите на ВМРО–ДПМНЕ Ане Лашкоска во обраќање на седница на собранието рече дека пасоши за граѓаните нема и дека има колони граѓани кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 337 | | | веќе видена

Тетовската полиција денеска приведе уште две лица поради учество во вчерашниот настан во Мала Речица кога група луѓе се обидоа насилно да поминат преку ...
сите 118 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 313 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одлуката за истечените пасоши важи само до граница, никој не може да гарантира за надвор!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: