Алексиć останува зад решетки!


2 копии

Краткиот игран филм „Северен пол“ на македонската режисерка Марија Апчевска влезе во селекцијата за Златна палма на престојниот 74. Кански фестивал. Ова е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во канцеларии на мала атинска добротворна организација кои нудат стручни курсеви, група жени се занимаваат со монтажа на кратки филмови и подкасти под надзор ...
| | веќе видена | слични

Краткиот документарен филм „Полициска бруталност“ во продукција на Види Вака е дел од серијалот стории посветени на правосудството и остварувањето на правдата ...
| | веќе видена | слични

Лана Бариќ е една од најактивните хрватски филмски актерки во моментов. Неодамна беше прогласена за најдобра актерка на 4. ФЕСТ во Белград за улогата во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се гледа крајот на изборната кампања. Острата реторика на партиите продолжи и по првиот изборен круг, а не изостануваат ниту пак ветувањата за подобар живот. ...
сите 547 | | | веќе видена

ФДА се очекува да донесе конечна одлука во следните денови. Ако одлуката е позитивна, следната недела ќе може да почне да се вакцинираат и децата на оваа ...
сите 799 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев беше меѓу граѓаните на Шуто Оризари каде разговараше за понудата на СДСМ и коалицијата за претстојните локални избори. ...
сите 125 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 59 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алексиć останува зад решетки!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: