Алексиć останува зад решетки!


2 копии

Краткиот игран филм „Северен пол“ на македонската режисерка Марија Апчевска влезе во селекцијата за Златна палма на престојниот 74. Кански фестивал. Ова е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во канцеларии на мала атинска добротворна организација кои нудат стручни курсеви, група жени се занимаваат со монтажа на кратки филмови и подкасти под надзор ...
| | веќе видена | слични

Краткиот документарен филм „Полициска бруталност“ во продукција на Види Вака е дел од серијалот стории посветени на правосудството и остварувањето на правдата ...
| | веќе видена | слични

Лана Бариќ е една од најактивните хрватски филмски актерки во моментов. Неодамна беше прогласена за најдобра актерка на 4. ФЕСТ во Белград за улогата во ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Научниците ни велат дека можеме да направиме сè што можеме додека не дознаеме повеќе за карактеристиките на омикрон. Да се ​​подготвиме за најлошото, ...
сите 614 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 125 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Главниот уредник на „Франс фудбал“, Паскал Фер, најави дека е можно Роберт Левандовски да добие „Златна топка“ за најдобар фудбалер во 2020 година. Оваа најава ...
сите 254 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алексиć останува зад решетки!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: