Активни 413 случаи со Ковид-19

48 копии
8 копии

„Последната комуникација што ја имавме со членовите на Комисијата за заразни болести, тие велат дека летово настани во затворени простории или масовни собири ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Летово нема да да има свадби и забави во затворените делови од угостителските објекти. Не треба да се одржуваат и масовни собири, изјави денеска Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични

Според последниот ковид-извештај на Министерството за здравство, во 11 градови во земјава нема ниту еден заболен од коронавирус. Главниот град Скопје после ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии
повеќе

Останато

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 545 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Повеќето бугарски барања кои се неприфатливи за Македонија со кои Бугарија го условува нашиот пат кон ЕУ се содржат во Протоколот од меѓувладината комисија. Но ...
сите 625 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 1012 | | | веќе видена

На 01.07.2022 полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за сериозен криминал и кривични дела против културното ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Активни 413 случаи со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: