Осигурителниот пазар порасна пет отсто, продажбата на полиси достигна 43,7 милиони евра


Време зa читање: 3 минути Кај класите неживотно осигурување растат вложувањата во осигурување имот, во приватното здравствено осигурување, осигурување ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Халк банк создаде нов потрошувачки кредит со животно осигурување и полиса од незгода, кој вклучува и бројни други поволности. Со фиксна каматна стапка од 5% за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Живееме во неизвесен период, кога животните прилики ја зголемуваат потребата од секаков вид осигурување. Тоа значи обезбедување сигурност за себе, семејството, ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани „голтале“ витамини и суплементи за време на пандемијата, ама нема прецизни пресметки колку пари потрошиле за таа намена. Неофицијално, ...
| | веќе видена | слични

Морам да изразам задоволство со фактот што после ковид кризата, осигурителниот сектор излегува стабилен и со податоците од првиот квартал од оваа година имаме ...
| | веќе видена | слични

Изгореници од сонце, болки во увото и исеченици се најчестите причини поради кои македонските туристи кои летуваат надвор од земјата бараат медицинска помош. ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме со град зафати повеќе региони во државата. Во Струмичко корнеше дрвја, а носеше и пластеници со пиперки и домати. Житницата Пелагонија обеле од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Станбениот кредит на Халбанк АД Скопје сега е со ново намалување на каматните стапки и уште подобри услови, со што клиентите добиваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 164 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 227 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 115 | | | веќе видена

С Ќе има промени во текстот на Изборниот законик, ќе има некои подобрувања. Начално е постигната согласнот меѓу големите четири партии во која насока да се ...
сите 174 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 122 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 37 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се ...
сите 506 | | | веќе видена

Постојат неколку премрежја во изминативе 30 години кои не можевме да ги превидиме, на пример спорот со Грција. Не можевме да предвидиме прво дека ќе трае толку ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осигурителниот пазар порасна пет отсто, продажбата на полиси достигна 43,7 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: