Халкбанк со ново намалување на каматните стапки на станбениот кредит – 2,9% во првите 5 години и 3,3% во следните 5 години


Време зa читање: 2 минути Станбениот кредит на Халбанк АД Скопје сега е со ново намалување на каматните стапки и уште подобри услови, со што клиентите добиваат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Халкбанк создаде нов потрошувачки кредит со животно осигурување и полиса од незгода, кој вклучува и бројни други поволности. Со фиксна каматна стапка од 5% за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Договор за нови 100 милиони евра евтини кредити од Европската инвестициска банка (ЕИБ) со кои ќе се поддржат најмалку 300 проекти на домашни мали и средни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нови 100 милиони евра од Европската инвестициска банка ќе имаат на располагање малите и средните претпријатија и со нив ќе бидат поддржани најмалку 300 ...
| | веќе видена | слични

Денеска заедно со потпретседателката на ЕИБ Павлова и директорот на Развојна банка Наумов, во присуство на евроамбасадорот Гир, потпишавме договор за нови 100 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нови 100 милиони евра добри земјава од Европската инвестициска банка (ЕИБ) наменети за поддршка на петпријатијата со договор што беше потпишан денеска. – ...
| | веќе видена | слични

Нови 100 милиони евра добри земјава од Европската инвестициска банка (ЕИБ) за поддршка на петпријатијата. Денеска беше потпишан договор за нивно преземање. – ...
| | веќе видена | слични

Владата и Европската инвестициска банка потпишаа договор за финансирање на проекти на мали и средни претпријатија, вреден 100 милиони евра. Ова е поддршка за ...
| | веќе видена | слични

Владата на Северна Македонија и Европската инвестициска банка денеска ќе потпишат договор за финансирање на проекти на мали и средни претпријатија во висина од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 104 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 187 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 215 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 220 | | | веќе видена

На добро информираната јавност не и е јасно зошто се случува операција за спасување на владата на Заев ако СДСМ е толку многу силна на Анкетите како што тврди ...
сите 99 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халкбанк со ново намалување на каматните стапки на станбениот кредит – 2,9% во првите 5 години и 3,3% во следните 5 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: