ВМРО-ДПМНЕ предлага на Царовска да ѝ се ограничат овластувањата


6 копии

На денешната собраниска седница пратеникот од редовите н ВМРО-ДПМНЕ Александар Велјановски, истакна дека министерката за образование има страв од етика и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зад нас имаме катастрофална учебна година, поради неспособната и самобендисана власт и министерката Мила Царовска, рече пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

За прв пат учебната година започна со еден месец задоцнување, беше пропратена со скандали и проблеми, а гледаме како почна така и заврши со гаф на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ партијата противник на секоја реформа во образованието, денеска се вознемири од најавите дека ќе се бара надлежни институции да го истражат и ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и Мила Царовска го упропастија образованието, истакна денеска пратеничката Бети Стаменкоска Трајкоска. -Последниот скандал со свидетелствата е само врвот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Последниот скандал со свидетелствата е само врвот на сантата мраз наречена неспособност на власта. Првпат се случува на крајот на учебната година да нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Царовска треба кривично да одговара што турка образование без учебници за да направи дигитализација од над 100 милиони евра, толку се неспособни што ниту ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ и Мила Царовска го упропастија образованието , обвини денеска пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Бети Стаменкоска Трајкоска на прес-конференција. Вели дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ предлага на Царовска да ѝ се ограничат овластувањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: