Тајната вечера на Макрон и Заев


Македонија ќе мора со сопствени сили да се обиде да ја убеди ЕУ колку е важно проширувањето за самата Унијата, не само за Западен Балкан, откако стана јасно ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Втора официјална блокада на преговарачката рамка и меѓувладината конференција со ЕУ испорача официјална Софија на сметката на македонските европски интеграции. ...
| | веќе видена | слични

Има полн „базен“ размислувања што периодов се редат во домашните експертски кругови, во кои се анализираат со внимание сите дипломатски сигнали и сите опции ...
| | веќе видена | слични

На сите им е преку глава од бугарската позиција за Македонија. Таа е несфатлива, неодбранлива и го дестабилизира Западен Балкан. Бугарија губи пријатели со ...
| | веќе видена | слични

Откако ЕУ не успеа да ги отвори своите врати за земјава претседателот Стево Пендаровски рече дека Македонија би требало да го засили партнерството со САД ...
| | веќе видена | слични

Дали сте слушнале за ТМРО, мала партија со бомбастично име: “Трајно македонско радикално обединување” која ја води адвокатот Ванчо Шехтански. Веројатно веќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 119 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 248 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 128 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 343 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тајната вечера на Макрон и Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: