„Летeчки Кремљ“ – луксузниот авион на Путин (ВИДЕО)


2 копии
6 копии

Рускиот претседател Владимир Путин ќе одговори на прашањата на граѓаните на 30 јуни во рамките на традиционалната телевизиска програма „Директна линија“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вториот човек во Русија, по Владимир Путин и претседател на партијата Единствена Русија, Дмитриј Медведев, отсуствувал на конгресот на владејачката партија, ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин ги зголеми ветувањата за финансиска помош за подобрување на секојдневниот живот на Русите пред парламентарните избори во ...
| | веќе видена | слични

Спални соби, теретана, бар и златен тоалет. Сето ова го има во авионот на рускиот претседател Владимир Путин. Авионот е дизајниран во неокласичен стил. Има ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Летeчки Кремљ“ – луксузниот авион на Путин (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: