(Видео) Македонија загуби од Украина во вториот натпревар на ЕУРО2020


4 копии

Столе Димитриевски е македонскиот репрезентативец кој доби највисоки оценки од луѓето кои водат статистика на Европското првенство, па покрај тоа што во ...
| | веќе видена | слични

Вчера завршија натпреварите од групната фаза на Европското првенство, денеска и утре паузираат репрезентациите, а осминафиналните борби ќе започнат в сабота. ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот голман Столе Димитриевски доби највисока оценка од луѓето кои водат статистики за Европското првенство, па покрај тоа што беше дел од тимот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија не успеа да освои бод на ЕВРО 2020, но неколку наши репрезентативци се наоѓаат при самиот врв од статистичките категории за групната фаза од ...
| | веќе видена | слични

Познато е дека за нас настапот на ЕУРО заврши уште по вториот пораз на првенството, на 17 јуни со Украина.Но Македонија вчера го одигра својот трет, последен ...
| | веќе видена | слични

Откако заврши нашиот настап на ова ЕУРО 2020, да видиме кој се од момците, кои беа 26 на број и кои беа повикани од страна на селекторот Игор Ангеловски, ...
| | веќе видена | слични

Холандија ќе настапи во силен состав, и покрај најавите дека ќе игра со втор тим во пресметката со Македонија. Меѓутоа најавите не се остварија, па Франк Де ...
| | веќе видена | слични

На еден час до натпреварот меѓу Македонија и Холандија, последен за нас на ова Европско првенство познати се и стартните состави. Нашата репрезентација со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

Тетовската полиција информираше дека е идентификуван починатиот маж кој беше најден во водите на реката Вардар во близина на селото Радиовце вчера околу 14 ...
сите 361 | | | веќе видена

Откако беше разрешена, од кабинетот на премиерот Заев велат дека Ана Петровска е квалитетен кадар и ќе и биде понудена функција во Министерството за животна ...
сите 67 | | | веќе видена

Вакцинираното лице има осум пати помала веројатност да се зарази од делта во споредба со невакцинирано лице и 25 пати помала веројатност да бидат ...
сите 501 | | | веќе видена

Вложивме многу време и напори да воспоставиме прагматичен дијалог на сите нивоа меѓу Бугарија и Македонија и да постигнеме договори што ќе бидат прифатени во ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Македонија загуби од Украина во вториот натпревар на ЕУРО2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: