Шекеринска: Членството на Северна Македонија во НАТО е резултат на храбри одлуки

Скопје, 17 јуни 2021 (МИА) – Членството на Северна Македонија во НАТО е резултат на храбри одлуки. Верувам дека на фронтот на ЕУ треба да има геополитичка ...
| | веќе видена | слични

Се работи за униформа која ќе биде огноотпорна, ќе штити од микроорганизми и од УВ-зрачење и што е најбитно ќе детектира дневни гасови со промена на самата ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека покрај проблемот со Бугарија, за блокадата на почетокот на преговорите меѓу Северна Македонија и ЕУ, виновен е и, како што посочуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гласот против блокадата ќе расте, а со добри решенија ќе ги демантираме и најголемите скептици, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска, коментирајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не е само Бугарија за вето, Шекеринска треба да знае дека криминалот на Заеви на кој составен дел е и таа ја кочи Македонија. Шекеринска денеска кажа дека ...
| | веќе видена | слични

НАТО му додели проект на Игор Јорданов, професор од Технолошко-металуршкиот факултет од Скопје, за изработка на униформa од текстил кoja предупредува на дневни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во НАТО можеме да придонесуваме и како иноватори и како луѓе од науката и да покажеме дека државата има што да понуди и на овој план, изјави министерката за ...
| | веќе видена | слични

Професорот Игор Јорданов од Технолошко-металуршкиот факултет од Скопје работи на проектот за иновативен високо-технолошки текстилен материјал за војничка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и денеска излезе со нови пораки со кои тврди дека се правело „црн“ список на сопственици на возила со конкретно запишани регистерски броеви за ...
сите 182 | | | веќе видена

Во ковид-статистиката вчера, како и претходните викенд денови, беше забележан пад на бројот на заразени во однос на направени тестирања. Од 1.514 тестирања, ...
сите 578 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 272 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 159 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 104 | | | веќе видена

За девет месеци во 2021 на тетовското подрачје од сторилите на кривични дела откриени се и одземени се вкупно 56,5 килограми дрога – марихуана, хеорин, хашиш и ...
сите 277 | | | веќе видена

На 24.10.2021 околу 07.30 часот во СВР Штип било пријавено дека во рудник во с.Добрево, штипско, А.Д.(55) од Кратово се здобил со тешки телесни повреди додека ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Членството на Северна Македонија во НАТО е резултат на храбри одлуки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: