Наместо пресуда, повторно судење на Мијалков за „Тортура“


Краткиот документарен филм „Полициска бруталност“ во продукција на Види Вака е дел од серијалот стории посветени на правосудството и остварувањето на правдата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На првиот осомничен, кој е обвинет за воени злосторства во Косово, ќе му се суди во Хаг во септември, објави холандскиот весник „Недерланд Тајмс“. Процесот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За неполни две години од амнестијата на осудени лица за полесни дела, со која се подиспразнија натрупаните затвори, тие повторно се преполнија. Секојдневно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 111 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 192 | | | веќе видена

Тврдењата на Велика Британија дека наводно Русија планира да инсралира проруска влада во Украина треба да бидат сфатени сериозно, а тоа ја покажува потребата ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наместо пресуда, повторно судење на Мијалков за „Тортура“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: