Заев: Во добар амбиент и меѓусебна доверба, лесно се решават дури и големите прашања


Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕУ и САД треба да го следат речникот на Румен Радев и на другите бугарски националисти, кои од тврдењата за „непочитување на Договорот“ од македонска страна и ...
| | веќе видена | слични

Говорот на омраза е длабоко и трајно воспоставен во реториката не само во учебниците во РС Македонија, туку и на јазикот што го користат новинари и политичари. ...
| | веќе видена | слични

Со ваква остра порака излегоа премиерите на Македонија и Албанија, Зоран Заев и Еди Рама, во заедничката изјава по вчерашниот неуспех на европските министри да ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на заедничката прес-конференција со албанскиот премиер, Еди Рама, упати критики кон ЕУ, затоа што не успеала да ја спречи блокадата од ...
| | веќе видена | слични

„Европа има проблем. Големата идеја за обединета Европа денес има проблем. А проблемот е самата ЕУ. Брисел ни порача дека ЕУ не успеа да најде начин да ја ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција со Еди Рама упати критики кон ЕУ, бидејќи не успеала да ја спречи блокадата на Бугарија, а во однос на тоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собраниската Комисија за труд и социјална политика денеска треба да расправа за Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за работните односи во ...
сите 93 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Во добар амбиент и меѓусебна доверба, лесно се решават дури и големите прашања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: