Прекин на Интернет предизвика уривање на десетици сајтови и апликации

Интернет-страници и апликации на десетици финансиски институции, авиокомпании и други компании ширум светот се урнати денеска поради краткотраен прекин на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Во рамките на стратегијата за проширување на достапноста на финансиските услуги, финансиското друштво Тиго Фајнанс започна партнерска соработка со ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Американската стриминг компанија Нетфликс има повеќе од 200 милиони корисници. Бројот на корисници, а со тоа и нивниот профит, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лице заразено со новиот сој Омикрон на коронавирусот бил на голем концерт во саботата, соопшти денеска данската Управа за безбедност на пациенти. Лицето беше ...
сите 531 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прекин на Интернет предизвика уривање на десетици сајтови и апликации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: